Cyklorenova Cvikov

Tatran Jablonec n.N.

USK Praha

memoriál J.Hrona - kompletní výsledky

Běh Cvikovem, tradiční a jeden z nejstarších běhů mimo dráhu v naší republice, zvaný Memoriál Ing. J. Hrona, se u příležitosti 50. ročníku dočkal zařazení do mistrovství České republiky veteránů. Byla to skvělá odměna pro všechny organizátory letošního běhu, ale také a především pro jeho zakladatele z let minulých. Mohli jsme přivítat p. Honzátka, p. Novotného, p. Syrového a další, kteří se závodů pravidelně účastnili a zároveň jej pomáhali od začátku organizovat.

Diváckou kulisu poněkud narušilo chladnější a deštivé počasí, díky kterému byl odvolán avizovaný seskok parašutistů z Liberce, který by přivítali především mladší závodníci. Nízká oblačnost a srážky jim však nedovolovaly vzlétnout.

Přesto se na startu objevila řada běžců a běžkyň, kteří si memoriál nenechali ujít a jejichž věk dosahoval nezřídka až přes sedmou desítku let.

Samozřejmě nechyběli ani ti nejmenší, pro něž byla trať na 100 m, vedená přes tzv. Kubrtův skok, někdy i dlouhá. Ale všechny děti zdárně doběhly a v cíli je čekalo sladké překvapení.

Účastníci veteránského závodu byli velmi spokojeni s organizací závodu a hlavně s cenami, které po svých výkonech dostali. Většinou byli zvyklí obdržet pouze malý diplom a pamětní medaili. Diplomy pro letošní ročník zajistilo Sdružení veteránů Českého atletického svazu, krásné pamětní medaile z historického skla vyrobil pan Jaromír Tureček a jeho skláři ze Cvikova, navíc na ty nejlepší ve všech kategoriích čekaly pěkné a hodnotné ceny, které věnovali místní i vzdálenější sponzoři, bez kterých by to asi tak dobře nešlo. Za to jim patří velké poděkování všech organizátorů a města Cvikova.

Je na škodu, že tato sportovní a společenská akce, přes pozvání a příslib, nebyla zveřejněna regionální televizí. Určitě si to zasloužila.