• Městský úřad Cvikov - Náměstí Osvobození 63 • tel.: 487 829 010, fax 487 829 030 • e-mail: mesto@cvikov.cz           českypolski
↓ jdi na menu

Aktuality

« všechny záznamy

28.3.2017 beseda s MARKEM HOLEČKEM28.2.2017

Špičkový český horolezec přísahá na život na samotné hranici možností. „Musíš mít sny a pronásledovat je!“ říká… „Sorry, že mám nohy na židli, včera mi dělali nějakou pedikúru,“ kření se v kavárně na pražských Vinohradech horolezec Marek Holeček. Jiný by asi v jeho situaci tolik humoru neměl. Pedikúra totiž v jeho případě znamená ořezání prstů na nohou.
„Když to sečtu, odnesly to dohromady asi tři články, na ten průšvih to je ještě v pohodě,“ směje se. A to je patrně nejlepší současný český horolezec v kostce. Život na hraně, někdy až s lehkým přepadem za ní. Ale vždycky pozitivně. Průšvihem, o kterém Holeček mluví, byl nedávný pokus o prvovýstup jihozápadní stěnou osmitisícovky Gašebrum I.
Zdroj: Petr Honzejk, Michaela Danelová - rozhovor pro EGO - Hospodářské noviny (18. 11. 2016)

S Markem Holečkem se můžete setkat v naší galerii na březnovém cestovatelském besedování.

„DEATH or GLORY“
V přednášce DEATH or GLORY“se Marek zamyslí na podstatou, proč vůbec lézt, proč zrovna na takové a onaké koce? Co tam je za zábavnost, za potencionální rizika, jak se na ně připravit a kde jsou nové výzvy… Navštívíme různá pohoří od kopců v Himálaji, centrální Asii, podíváme se od Severní Ameriky až k jižní Patagonii a Darwinovým horám, nebude chybět i Antarktida. Samo sebou bude to podáno jak jinak, než odlehčeně s lehkou nadsázkou a za doprovodu fotek a krátkých filmů.
[jpg:200.6 kB]
Zpět na seznam

↑ jdi na obsah stránky